top of page
ADIL3570.jpg

הסיפור שלי

שמי ליז דה קלרק ובראש ובראשונה אני מטפלת רגשית בעזרת ארנבונים. כמו כן אני מגדלת ארנבוני מיני לופ, סופרת שכותבת ספרי ילדים וגם תסריטאית. הסיפור שלי עם מיני לופים התחיל לפני הרבה שנים, שעוד הייתי ילדה. ילדה שעברה ממדינה אחת למדינה אחרת ועברה שינוי עמוק ואולי אפילו עמוק מדי לילדה קטנה.

המעבר השרה אותי בבדידות עמוקה ושקט. השקט הזה הפך להיות חלק מהזהות שלי באותה העת, מעין בית שהייתי נכנסת לתוכו ובו בני אדם לא עניינו אותי וגם לא התעניינו בי. את האהבה שלי קיבלתי מחיות שנצמדו אלי לא משנה איפה הייתי. האדם היחידי שכן ידע איך לתת את ידה ואיך להגיע אל ליבי שלי היה סבתי.

יום אחד סבתא שלי הגיע לבקר אותי והביאה עמה ארנבון קטנטן בצפע אפרפר, אפור כזה שמזכיר חתול פרסי. היה היה לא גדול מכף ידי הילדותית, עיניו היו מבריקות, ואזניו היו שמוטות - הוא היה מסוג מיני לופ. מהרגע הראשון שהוא התבונן בי בעיניו המבריקות התאהבתי בו וקראתי לו פיו (Pio).

פיו היה הולך אחרי לכל מקום כאילו הוא כלב. הוא היה מחכה לייד המיטה שלי בבוקר והיה מחכה לי לייד הדלת כאשר הייתי חוזרת מבית הספר - והוא תמיד היה יודע מתי. הנוכחות שלו היתה מאוד חשובה לי והיתה לו תבונה רגשית אין סופית. פיו ליווה אותי שנים רבות והוא היה ארנבון, חבר ולב עבורי.

כאשר הגיע יומו והוא הלך לעולמו, פיו הותיר אחריו חור עצום ומלא כאב בתוכי. אבל הוא גם לימד אותי שפה - של רגש ושקט, של אהבה ללא תנאי, או שהתנאי היחיד היה להחזיר לו עדינות כמו שהוא נתן לי. פיו נתן לי את ההשראה לכתוב סיפורי ילדים, והבטחתי לעצמי שיום אחד יהיה לי בית מלא בארנבונים קסומים כמוהו.

אני הגשמתי את חלומי כאשר פתחתי בית גידול של ארנבוני מיני לופ ויתרה על כך, כזו שחלקה הוא קליניקה שמטפלת בילדים עם רגש ונפש פצועים, עם לב מצולק שמרוויחים מכל פעם שהם באים לטיפול, למפגש עם ארנבונים קסומים בעלי פעימות לב שקטות, שנותנים להם את הכוח לחייך ואת הכוח לחיות.

ולא רק ילדים , אלא גם בוגרים שמחפשים חבר שתמיד יהיה לצידם עם מלא עדינות ורכות ואין סוף אמפטיה. הארנביה שלי ייחודית בשל האישיות של הארנבונים שלי. הם גדלים עם המון יחס ,מגע ,עבודה על  הקשר ועוד המון דברים שהם מעל ליופי החיצוני שהם יכולים לשדר.

אני מזמינה אתכם בחום לפנות אלי ולהתחיל את דרככם המשותפת עם ארנבוני המיני לופ הקסומים. צרו איתי קשר, שוטטו באתר ובבלוג הארנבונים שלי ואשמח לשרת אתכם באהבה!

 

המלצות

" אני רוצה לשתף בחוויה מסוג אחר שהיתה לי עם הפנסיון של ליז. אל ליז הגעתי דרך המלצות אין סופיות לאחר שהבונדינג בין שני הארנבונים שלי לא הצליח. מעל חודש ניסיתי לחבר בינהם ללא הצלחה. החלטתי שהגיע הזמן לשנות כיוון ולתת הזדמנות למישהי מקצועית לעשות את מה שהיא עושה הכי טוב. ליז דאגה לאסוף אותם מהבית שלי ביום ובשעה שקבענו. הקטנים הגיעו, התמקמו ולא עבר שבוע והם כבר הפכו לחברים הכי טובים. תהליך הבונדינג נמשך כחודש, והוא כלל סירוס והחלמה של אוליבר הקטן והמשך בונדינג. ליז פשוט דאגה להכל - אוליבר הגיע אל דר' עדי כהן לסירוס, נאסף בחזרה אל הפנסיון שם החלים והמשיך את החופשה שלו. ביום שהקטנים הגיעו אליי, מחוברים, שמחים ונינוחים ידעתי שעשיתי את הבחירה הכי נכונה שיכלתי לעשות כשמתי את האוצרות שלי, החשובים לי מכל במקום הכי בטוח שיש! ולי רק נשאר להגיד תודה ענקית לליז ולצוות המדהים שלה שדאג להסעות, להאכלה, עדכונים וצילומים, השגחה ובעיקר שגרמו לי להבין שאני סומך עליהם בעיניים עצומות ואני יודע שבפעם הבאה כשהם יחזרו לפנסיון, אני אשן טוב בלילה. "

דני אגרונוב

" מהרגע שנכנסה לחיינו לושי הארנבת, מצאנו את עצמנו חלק מקהילה חמה, מעמיקה ומעשירה של בעלות ובעלי ארנבים בארץ. בלי הקהילה הזאת - ובמיוחד ליז העומדת בראשה - חד משמעית לא היינו מצליחים לגדל את לושי מארנבת רחוב שלא היה ברור אם תשרוד, לילדה המפונקת שהיא היום. ובתוך זה, כמה מרגיעה הידיעה שהפנסיון של ליז נמצא שם לקבל את לושי (למשל, כשנוסעים לחו״ל או כשנופלים טילים על תל אביב) ואנחנו יכולים לסמוך בעיניים עצומות שיהיה לה שם טוב כמו בבית ואפילו יותר. ליז קשובה וערה לדרישות של כל ארנב וארנב, מבינה ומקדמת את המודעות לחיה הנפלאה הזאת, ופועלת ימים ולילות לרווחה שלה ושל האנשים שבוחרים לגדל ארנב. "

יהונתן מיימון

bottom of page